KONST / Litografier / Färglitografi 14477444
nr 1447 7444
Peter Freudenthal
(f. 1938), Sverige
Signerad, numrerad 50/90, daterad 1979, komposition. Färglitografi, bildmått: 45x36cm, yttermått inklusive ram: 63x53cm
Peter Freudenthal, född 1938 i Norrköping, svensk grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 7 februari 2022
kl 19:50:14
500 kr
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
Peter Freudenthal
Läs mer om Peter Freudenthal